Augstums: 6'5
Svars: 230
DOB: 1976. gada 24. marts

Peitons Manings - pirmie gadi

1976. gadā Ņūorleānā Peitons Manings dzimis futbola ģimenē. Viņa tēvs Arhjū Mannings bija svēto ceturtdaļfināls 11 gadus un NFL pavadīja 13 sezonas kopumā.

Peitonas jaunākais brālis Eli ir Ņujorkas Giants ceturtdaļfināls, savukārt viņa vecākā brāļa Kūpera futbolista karjeru saīsināja veselības problēmas.

Peitons Manings - koledžas karjera

Manings spēlēja vidusskolas futbolu Ņūorleānā un devās spēlēt koleģiāli uz Tenesī universitāti. Savā vecākajā gadā Tenesī, Manning nokrita 3 819 garāmbraucošie jardi un 36 piezemējumi, kā rezultātā viņa komanda tika pie SEC titula. Viņš finišēja otrajā vietā Heisman Trophy balsojumā par Čārlzu Vudsonu.

Manningā ir desmitiem Tenesī un SEC ierakstu, tai skaitā karjeras pabeigšana (863), karjeras nokārtošana (11 201) un augstākais karjeras pabeigšanas procents (62,49%).

Peitons Manings - NFL karjera

1998. gadā Manningu Indianapolisas Colts izvēlējās kā pirmo kopējo NFL drafta kandidātu. Deviņās NFL sezonās Mannings ir ieguvis daudz balvu un NFL rekordu. Manning ir bijis Pro Bowl astoņas reizes pēc kārtas.

Ceturtdaļnieks tika apbalvots ar retrospektīvās līgas MVP trofejām 2003. un 2004. gadā. 2004. gada sezonā Manning bija uzbrūkoša mašīna, jo īpaši metot rekordlielu 49 piezemējumu gadā. Manings 2005. gadā tika nosaukts arī par Pro Bowl MVP. Viņa karjeras ceturtdaļfināla reitings (94,4) ir otrais visu laiku.

Neskatoties uz regulārās sezonas individuālajiem un komandas panākumiem, Mannings izslēgšanas spēlēs nebija uzplaukis. Laikā no 1999. līdz 2002. gadam Colts bija 0-3 izslēgšanas spēlēs ar kumulatīvo rezultātu 81-33. Manningam šajos trīs zaudējumos bija tikai viena piespēle.

2003. gadā Manningas izslēgšanas spēļu likteņi sāka mainīties. Viņam bija divas lieliskas izslēgšanas spēles, līdz padoties jaunajiem Anglijas patriotiem - iespējamiem Super Bowl čempioniem.

Mannings 2004. gadā atkal zaudēja patriotiem, kuri atkārtosies kā Super Bowl uzvarētāji. Stāsts bija līdzīgs 2005. gadā, kad Manning un Colts zaudēja Pitsburgas Steelers, kurš arī uzvarēja Super Bowl.

2006. gadā bija Manninga kārta. Kolts pieveica Kanzasas pilsētas priekšniekus un Baltimoras Ravensu, pirms tikšanās ar viņu ilggadējo nemeisīti - Jaunanglijas patriotiem. Šoreiz Manningam bija laiks spīdēt, jo viņš noveda Koltu pie uzvaras 38-34 un savu pirmo braucienu uz Super Bowl.

Pret Čikāgu Manning nostiprināja savu mantojumu. Viņš tika nosaukts par Super Bowl MVP, uzkrājot 247 jardus 25-no-38 piespēlēm, vienlaikus vedot Koltu pie 29-17 uzvaras pār Lāčiem.